AMİRAL BATTI

AMİRAL BATTI

Türkiye bir grup emekli amiralin sözde bildirisini konuşuyor. Kimisi fikir özgürlüğü diyor kimisi hadlerini aştı diyor. Herşey bir kenara böyle bir zamanda böyle bir eylem ile neyi amaçladılar. 

 

Bildirinin içeriği çok masum gibi görünsede az veya çok bir uyarı niteliğinde. Montrö Boğazlar Sözleşmesi bu ülkenin menfaatine yoksa değil mi buna halkın iradesi olan hükümetin karar vereceğini düşünüyorum. Diyelim ki masum bir bildiri , bunu gayet saf duygular ile yaptılar ama bu bildirinin uluslararası medyada bulduğu yankıyı göz önünde bulundurup , bunu yapanların, yaptığımız bu eylem ne gibi sonuçlar doğuracak demesi gerekiyor. 

 

Fikir özgürlüğü tabi ki var , herkes içinde ki fikri beyan edebilir. Bazen siyasiler bazen STK’lar çıkıp açıklama yapıyor bundan herhangi bir sorun görmüyorum. Lakin bir grup emekli amiralin bir bildiri yazıp bunu amiral kimliği ile medyaya servis etmesi olayları başka boyutlara taşıyor. Yunan basınında bu bildiri sevinç ile karşılanıyor ise ben bu bildiride art niyet ararım. 

 

Bizim topraklarımızda ki hak ve hukuku , boğazlarımızı kullanma konusunda ki tasarrufu bize ait olduğunu düşünüyorum uluslararası anlaşmalarda ki maddelere göre değil. 

 

Ben bir hukukçu değilim , o yüzden bu antlaşma iyi midir kötü müdür yada çekildiğimiz anlatlasmalar ne sonuç doğuracak bunun hakkında net bir bilgi sunanmam , benim dediklerim teori ve yorumdan öteye gitmez. Ama bu bildiri ile sözde iyi niyetli bir şekilde devlete ültimatom vermek kimsenin haddi değildir diye düşünüyorum. 

 

Vesayetçi ve Amerikan ağzı ile konuşanların bu ülkeye nasıl zararlar verdiğini tarih bir çok kere yazdı. O yüzden bu ülkenin menfaatini halkın iradesi ile seçilmiş siyasilerin vereceği kanaatindeyim. 

 

SAYGILAR… 

 

YAZININ VİDEOSU AŞAĞIDA

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM