BAKAN AKAR AZERBAYCAN'DA

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan'a bağlı Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'ndeki Sarsılmaz Kardeşlik 2019 Tatbikatı'nın seçkin gözlemci gününün ardından 7’nci Azerbaycan- Gürcistan-Türkiye Savunma Bakanları Üçlü Toplantısı'na katılmak üzere Azerbaycan'ın Gebele kentine gitti.

Haydar Aliyev Kongre Merkezi’ndeki toplantının açılışında konuşan Bakan Akar, sözlerine gösterilen samimi ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederek başladı.

Toplantıda yer almaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Bakan Akar, "Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan gücünü ortak tarihi ve kültürel birlikteliğinden almaktadır. Sıkı bağlarla birbirine kenetlenmiş dost, kardeş ve müttefik olan bu üç ülkenin Savunma Bakanları  güvenlik, savunma bakımından ülkelerimizin ve bölgemizin ihtiyaçlarını tartışıp konuşup görüşüp hem ülkelerimiz hem de bölge için son derece yararlı olacak, istikrar, barış, huzur için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.

Üçlü toplantının yedincisinin yapıldığını vurgulayan Bakan Akar, "Bu da bizim için fırsat oluyor. Sarsılmaz bir temel üzerine kurulmuş olan bu üç ülke arasındaki ilişkilerin stratejik ortaklık boyutuna ulaşmasından da büyük memnuniyet duyduğumuzu belirtmek istiyorum" dedi.

Toplantı öncesinde Bakan Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov ve Gürcistan Savunma Bakanı Levan Izoria önce Şehitler Anıtı'na ardından Azerbaycan'ın milli lideri Haydar Aliyev'in büstüne çiçek bıraktı. 

Daha sonra toplantının yapılacağı Haydar Aliyev Kongre Merkezi’ne gelen Bakan Akar önce Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov daha sonra da Gürcistan Savunma Bakanı Levan Izoria  ile ayrı ayrı görüştü.

<iframe width="470" height="380" src="https://www.youtube.com/embed/GtpO8B60drQ" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.