KMHABER
Akdeniz Bölgesinin Haber Sitesi

 • DOLAR
  7,6261
 • EURO
  8,9064
 • ALTIN
  456,81
 • BIST
  1,1666
Batının Yeni Adı Eski Türkiye

Batının Yeni Adı Eski Türkiye

Hepimiz ya internetten ya da TRT nin belgesellerinden eski Türkiye’nin içler acısı halini görmüşüzdür. Marketlerde , eczanelerde , hastahanelerde kuyruklar kepenk kapatan iş yerleri ve milyonlarca borçlanma. Çok şükür ki artık o durumlar içimizde buruk bir anı olarak kaldı.

Peki her daim özenilen ve parmak ile gösterilen Batıda şu an durum nasıl ? Hatırlarsanız eskiden Türkiye de hastahane masraflarını ödeyemedi diye rehin tutulan hastalar vardı ya da sağlık sigortası olmadığı için ölenler , hatırlamadıysanız yakın zamanda bir örneği var.

ABD hükümeti cenazeleri olan ailelerden ölmeden önce ki tedavi için para talep etmiş ve ücreti ödeyemeyenlerin cenazelerini aileye vermeyip toplu mezarlığa gömmüşler. Yine özgür dünya nın simgesi ABD de bir genç sağlık sigortası olmadı için tedavi görememiş ve hayatını kaybetmişti.

Gelelim Avrupa devletlerine , Fransa Devleti Çin’in İtalya ve İspanya’ya yolladığı tıbbı malzemelere el koydu , aynı durumu Sırbistan da yaptı. Gözünüzün önüne önce zülm ederek sefil  bir hale getirdikleri Afrika ya uçaklardan yardım kolisi atıyorlardı da o insanlar da birbirini eze eze kolilere ulaşmaya çalışıyordu ya işte Avrupa bu halde. Huzur evlerinde ölüme terkedilen yaşlılar , hani eskiden hastahane kapısında ölen yaşlılar gibi.

Bizim aydınların hayran olduğu avrupa bu mu ? İlk zor engelde herkes başının çaresine baksın deyip yağmacı bir tavırla hukuksuz bir politika uygulayanlar mı , çaresizlik içinde durumu olmayan insanları ölüme terkedenler mi ?

Türkiye kendi vatandaşlarını özel uçakla ülkesine getirmiş hatta bununla kalmamış kendi ülkesinin kabul etmediği mültecileri bile sahiplenen bir ülke konumunda. Şimdi özenilecek bir durum var ise batı bize özensin.. Saygılar…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM