BOĞAZDA SORUN NE ?

BOĞAZDA SORUN NE ?

Ben her zaman hak ve hukuk çerçevesinde insanların veya bir grubun hakkını savunmak en doğal hakkı olduğuna inanıyorum. Ama bazı konuları başka karanlık hayaller için bir perde olarak kullanmak ve taşkınlıklar ile olayı büyütmek neyin amacıdır bana biri açıklasın. Tüm dünyanın pandemi yüzünden sorun yaşadığı bu sıkıntılı zamanlarda sokaklara dökülüp polise saldırmak , insanları darp etmek ve dini ve toplumsal değerlere hakaret Rektör davası mı çok merak ediyorum ? 

 

Bizde üniversitesi okuduk etkinlikler içinde STK lar ve kulüpler içinde yer aldık. Gerek üniversitesi içi etkinliklerde gerek öğrenci seçimlerinde yetkililerle karşı karşıya geldik ama bu durum anti hukuk ortamı doğurmadı. Yeni atanan rektörü istemiyoruz ve siyasiler bize karışmasın gibi mantık dışı bir söylem olabilir mi acaba. Karışmasın dediğiniz kişi bu ülkenin devlet başkanı ve kanuna aykırı hiçbir adım atılmamıştır. 

 

Bazı tartışma programlarında LGBT ye laf etmek kanunla bağdaşmaz bir hareket bu çocuklar haklarını savunuyor , polis aşırı güç kullanıyor gibi sözler sarfediliyor.

 

 

 

Peki merak ettiğim bir kaç soru var sayın eylemi destekleyen kişiler.

 

1) Hak arayan öğrenci dediğiniz katil polis diyenler mi ?

 

2) Kadıköy de polis arabası geçmesin diye ortalığı savaş alanına çevirenler mi ?

 

3) Kâbe’ye LGBT bayrağı ile hakaret edenler mi ?

 

4) Polis kapalı kızın başörtüsü çıkardı ve takmasina izin vermedi diye yalan söyleyenler mi ? 

 

5) İstekleri içinde rektör meselesinden ziyade bir çok provakatif söyleme imza atanlar mi ?

 

6) Gözaltına alınanlar içinde terör örgütü üyesi olanlar mi ? 

 

Ama merak ettiğim konu bu kadar yaygara koparanlar Sayın Melih Bulu hakkında kariyeri hakkında ne biliyor , hiç araştırma yapıp oturtup okumuşlar mi ? 

 

Bence sizde bir düşünün…

 

Saygılar…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM