Eski Düşmanlar Dost Oldu

Eski Düşmanlar Dost Oldu

Siyasette rüzgar her zaman anlık değişim gösterebilir bu gayet doğaldır. Zamanında sayın Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanımızı eleştiriyordu ama şimdi aynı ittifakta mücadele ediyorlar. Sayın Devlet Bahçeli birleşme söz konusu değil biz Cumhur ittifakında birlikteyiz. Sonuçta bir sağ parti başka bir sağ parti ile aynı çizgide yürüyor. Bu kabul edilebilir bir durumdur keza iki veya daha çok sol parti de ittifak içinde olsa bunuda normal karşılarız ki HDP-CHP ittifakı beni şaşırtmayan bir durumdur. Asıl merak ettiğim konu ise Ak Parti iktidarını devirmek dışında hiçbir ortak noktası olmayan sözde sağ partilerin bir sol partinin güdümünde ne işi var ?

 

IYI parti benim bildiğim hem sağ görüşlü hemde milliyetçi insaları bünyesinde bulunduran bir parti ama her platformda kol kola HDP ile temasta bulunan bir CHP ile nasıl ve neden ittifak içinde. Aynı şekilde Rahmetli Erbakan Hoca’nın kemiklerini sızlatacak bir davranış da Saadet Partisinde sergileniyor. Ne oldu ya muhafazakar kimliği olan bu parti Ayasofya’yın açılmasına bile karşı çıkar bir vaziyete geldi. Birde Ak Parti çatısı altında bunlara ağır ithamlarda bulunan kişilerin şu an parti kurup bu akıma katılması var tabi. Acaba toplantılarında “ya kusura bakmayın size fazla yüklendik ” falan diyorlar mıdır ? Yıllar önce vatan millet sevdalısı bu zümre şu an neden devlet sırlarını ifşa eden bir sözde vekile vekillik yapar hala geldi ? 

 

Tekrar ediyorum CHP ile HDP ittifakında asla yadırganacak bir durum görmüyor ama muhafazakar kimliği olanlar ve milliyetçi kimliği olanlar biz Apo’nun ( katil terörist) heykelini dikeceğiz diyen ile , dağdaki gerillalara ( teröristlere ) selam olsun diyenler ile nasıl aynı çizgide yürüyor anlamıyorum. Anlayan varsa banada anlatsın…

 

Saygılar….

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM