Facebook, Bitmoji rakibi Avatarları Hindistan’da başlattı

Facebook, Bitmoji rakibi Avatarları Hindistan’da başlattı

Facebook Kullanıcıların sohbet ve yorumlarda çıkartma olarak kullanmak üzere sanal bir görünümlerini özelleştirmelerini sağlayan avatarlar , sosyal juggernaut’un kullanıcı hesabı tarafından en büyük pazarı olan Hindistan’da artık kullanılabilir.

 

Amerikan firması Salı günü yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük ikinci internet pazarında ülke çapında bir kilitlenme sırasında daha fazla sosyal etkileşim çevrimiçi hareket ettikçe Avatarları Hindistan’a başlattığını söyledi. Şirket, Avatarların Hindistan’daki kullanıcılar için özelleştirilmiş çeşitli yüzleri, saç stillerini, kıyafetleri desteklediğini söyledi.

 

Avatarların lansmanı ülkedeki Çin uygulamalarına karşı bir tepkinin zirvesinde Hindistan’a geliyor – bunların bazıları Facebook’un Asya’nın üçüncü büyük ekonomisindeki sürekli büyüyen dokunaçlarıyla ciddi rekabet yarattı. Pazartesi akşamı Yeni Delhi, TikTok’u ve Çinli firmalar tarafından geliştirilen yaklaşık 60 uygulamayı yasaklamayı emretti .

Snapchat’in popüler Bitmoji’sinin bir klonu olan sosyal dev Avatarları,  geçen yıl ilk kez tanıtıldı. Facebook’un bir ifade aracı olarak gördüğü özellik, sosyal hizmetle ilgili etkileşimleri eğlenceli, genç, görsel olarak iletişimsel ve “daha ​​açık yürekli” hale getirmeyi amaçlıyor.

Kullanıcılar avatarlarını bir Haber Akışı gönderisinin yorum bölümünde veya Messenger’da etiket tepsisinden oluşturabilir. Facebook, başlangıçta Avustralya ve Yeni Zelanda’daki kullanıcılar için avatarları son haftalarda Avrupa ve ABD’ye genişletti .

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi de dahil olmak üzere birçok şirket, son yıllarda Bitmoji’yi çoğaltmaya çalıştı – ancak hiç kimse Snapchat gibi genişletmedi .

Bu yılın başlarında SnapchatKullanıcıların avatarlarıyla birlikte 4 dakikalık komedi karikatürleri dizisi Bitmoji TV’yi tanıttı . O zamanlar Snapchat, günlük aktif kullanıcılarının yaklaşık% 70’inin veya 210 milyon kullanıcısının 147 milyonunun kendi Bitmojilerini yarattığını söyledi.

Snapchat, Hindistan’daki AR gözlüklerini göstermeye hazırlanıyor . Bir endüstri yöneticisinin TechCrunch ile paylaştığı mobil içgörü firması App Annie’ye göre, Kaliforniya merkezli firma, geçtiğimiz ay aylık yaklaşık 30 milyon aktif kullanıcısı olan Hindistan’da zemin kazanmak için mücadele etti. Facebook, Hindistan’da 350 milyondan fazla kullanıcıya toplandı ve anlık mesajlaşma hizmeti WhatsApp’ın ülkede 400 milyondan fazla kullanıcısı var

.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM