KMHABER
Akdeniz Bölgesinin Haber Sitesi

 • DOLAR
  7,6282
 • EURO
  8,9084
 • ALTIN
  458,75
 • BIST
  1,1672
Google, Apple, kişi izleme teknolojisinden verileri şifreleme sözü veriyor

Google, Apple, kişi izleme teknolojisinden verileri şifreleme sözü veriyor

Koronavirüs ile ilgili temas izleme planlarıyla ilgili gizlilik endişelerinin ortasında , Apple ve Google Cuma günü sistemlerinde yeni korumalar duyurdular.Google ve Apple, Reuters’e göre , rastgele oluşturulan numaraların sistem üzerinden iletişim kurması gereken kişilere atanacağını ve bu meta verilerin – Bluetooth sinyal gücü ve cihaz bilgileri gibi – şifreleneceğini söyledi .

Kontakt izleme , sağlık profesyonellerinin enfekte bir hastanın temas ettiği herkesi bulmak için kullandığı epidemiyolojik bir tekniktir. Bu şekilde, bu bireyler de virüsün yayılmasını durdurarak test edilebilir veya karantinaya alınabilir.

Apple ve Google, koronavirüs için pozitif test eden birinin yanında olsaydı, insanları bir uygulama aracılığıyla uyararak iletişim izlemesi için bir teknoloji bükümü getiriyor. Sistem, kullanıcıların kime maruz kaldıklarını belirlemek için Bluetooth teknolojisini kullanır.

Google ve Apple’ın API’ları veya uygulama programlama arayüzleri, bir Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) uygulaması veya başka bir sağlık kuruluşundan biri için kullanılabilir. virüs.

Bazı sağlık ve gizlilik araştırmacıları verilerin nasıl kullanılacağı konusunda endişelerini dile getirdiler. Teknoloji devleri, “maruz kalma süresi” ni 5 dakikalık aralıklarla izlemek gibi diğer önlemlerin, sağlık görevlilerinin kesin zaman damgalarını görmesini engelleyerek verilere ekstra gizlilik katacağını söyledi.

HABER:Yunus Emre Uzun

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM