KMHABER
Akdeniz Bölgesinin Haber Sitesi

 • DOLAR
  7,6282
 • EURO
  8,9214
 • ALTIN
  458,53
 • BIST
  1,1673
İnançlara Saldırı

İnançlara Saldırı

%90’ı müslüman olan Türkiye Devletinde dün akıl almaz bir olay yaşandı. İzmir’de bazı camilerde kimliği belirsiz kişilerce minareden Çav Bella şarkısı çalındı. Sosyal medyada çığ gibi büyüyen tepkiler oluştu. Akıllara gelen soru ise kim neden böyle bir eyleme kalkıştı. Bir aralar hatırlarsanız Almanya’da ırkçı gruplar cami bahçesine hayvan pisliği atarak dini ve manevî değerlere hakaret etmişti. Bu eylemin bundan hiçbir farkı yok. Daha önce de ezan okunurken çığlıklar ve sloganlar ile ezan sesi bastırılmaya çalışılmıştı taksimde. Akıllara bu çirkin saldırı ile ilgili bir kaç soru geliyor.

 

1) Neden diğer şehirlerde değilde İzmir de böyle bir olay gerçekleşti ?

 

2) CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir sosyal medyasında bir başarı gibi neden paylaşım yaptı ?

 

3) Çekilen videolar daha şarkı başlamadan çekilmiş yani görüntüleri paylaşanlar hangi camide olacak bunu biliyordu.

 

4) Bu çirkin saldırı neden mübarek Ramazan ayında yapıldı ?

 

5) Ben sizin devletinizden korkuyorum diyen hain Taylan Kulaçoğlu ‘nun gözaltında alındığı zaman aralığında neden yapıldı ?

 

6) Millet ittifakı neden dişe dokunur bir açıklama yapmıyor ?

 

Ramazan ayının bitmesine sayılı günler kala böyle bir eylemi gerçekleştirmek tek bir amaca hizmet eder o da kutuplaşma. Plan açık olarak şöyle ; bu durum fikir özgürlüğü olarak yansıtılacak daha sonra gelen tepkiler ışığında bakın zorbalara hiçbir eylem veya davranışa izin vermiyorlar diye çığırtkanlık yapacaklar. Tüm Türkiye de İzmir’e bir tepki oluşurken bu durum baskıcı ve irticacı bir davranış olarak medyaya servis edilecek.

 

Değerli kardeşlerim ne seçilen il ne seçilen zaman asla tesadüf değil. Bu provakasyon planlı bir saldırıdır ve devletimiz bunu yapanlara en ağır şekilde bedelini ödetecektir…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM