KMHABER
Akdeniz Bölgesinin Haber Sitesi

 • DOLAR
  8,0862
 • EURO
  9,5620
 • ALTIN
  494,92
 • BIST
  1,1816
MODERN TERÖRİZM

MODERN TERÖRİZM

Terörizmin deyince aklımıza her zaman sabit fotoğraf gelir. Yüzü kapalı , elinde silah , sert bakışlar ve sloganlar. Patlayan bombalar idamlar yol kesmeler vs vs. Dünya üzerinde büyük bir çoğunluk için terörizmin deyince aklımıza bunlar geliyor lakin bence bu düşündüklerimiz terörizmin sadece küçük bir parçası. Asıl terörizmin psikolojik harp yönetimleri ile halkların içine karışmış ve tek amacı korku ve kargaşa baronlarına hizmet etmek olan gruplar ve yapılanmalardır. Peki kim bu kişiler , gruplar ve yapılanmalar ?

 

Bu soruya cevap bulmak için dünyanın neresinde olaylar çıkıyor ve bu olaylara kimler katılıyor buna bakmak gerek ama bundan daha önce olaylar olmadan hangi gruplar bu olaylara ve kargaşaya kimler zemin hazırlamış buna dikkat etmek gerekiyor. Olayların son kısmında sahaya elinde silah dilinde küfür olan içi boş kafası çalışmayan caniler sürülür ve olaylar onlara ihale ediler ama asıl mesele olaylara zemin hazırlamış olan elinde kalem olan teröristlerdir. Bu yapılanmalar kim diye bir soru sorarsak bazı uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları , sözde sanatçılar olarak örnek verebiliriz.

 

 

 

Yazıda özellikle bir kaç örnek üzerinden açıklamak istiyorum.

 

 

Ülkemizde ki gezi provokasyonunu ve onun öncesinde uluslararası büyük medya kuruluşlarında Türkiye aleyhine bir karalama kampanyası başlatıldı. Bu haberlere destek veren ulusal ve uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları ve sanatçılar oldu. Bu sayede insanlar rol model aldıkları sanatçılar ışığında sonucu bilerek veya bilmeyerek bu yangına odun taşımış oldu. Sonuç olarak ise yangın söndüğünde zarar gören sadece halkımız oldu ve bu olayları körükleyenler çoktan gitmişlerdi. Yani içimize karışan ve elinde silah değilde kalem olan teröristler gayet güzel planları uyguladı ve ortadan kayboldu.

 

Filistin davası benim için Âlem-i İslam’ın ortak davasıdır. Çünkü bir müslüman için her türlü düşünceden önce kutsal yerlerimizin ve tüm İslam aleminin huzuru her türlü mücadelenin önünde gelir. Bu yüzden bizim Filistin mücadelemiz oraya huzur ve güven ortamını İslami değerler ışığında getirmektir. Bazı uluslararası Sivil Toplum Kuruluşlarının bu mücadeleye destek verildiğini gördüm lakin bu destek Filistin halkının ırk mücadelesi olduğunu ifade eden bir destekti. Bu STK dünya üzerinde 15 milyon üyesi olan ve dünyanın bir çok yerinde faaliyetleri olan bir yapılanma. Misyonlarını okuduğunuzda haksızlık olan her yerde olan bu ve bunun gibi yapılanlar Fransız İhtilali’nin dünyanın bir çok yerinde etnik isyanlara sebep olduğu gibi etnik kökenleri karşıyip davaları ve mücadeleleri dar kalıplara hapsetmek ve devletlerin ve milletlerin vek vücut olmasını amaçlamaktadır.

 

 

ABD de siyahi bir vatandaşın öldürülmesinden sonra sokaklar savaş alanına döndü. Ben daha önce de bu tür çirkin olayları gördüm ve dikkat ettiğim bir nokta şu ; bir kişi elinde telefon net olarak çekim yapıyor ve birden kadraja bir polis ve bir siyahi giriyor ve olaylar gerçekleşiyor. Yani bu durumdan anlayacağımız ya bu durumlar planlı bir harekat ya da ABD de insanlar sürekli elinde telefon her an mobese gibi çekim yapıyor. Olaylar tabi ki sadece ABD ile sınırlı kalmayıp özellikle Avrupa ya sıçradı ve kalabalıkları sürükleyenler bazı sanatçılar ve STK’lar. Tam bu olaylar başladığında ülkemizde iki grubun bıçaklı kavgasını Kürtçe şarkı dinliyor diye genci bıçakladılar diye algı oluşturulmaya çalışıtılar ve bunu yapanlar milletvekilleri ve gazetecilerdi. Bu aşı bizde bu sefer tutmadı ama Avrupa yangın yerine döndü. ABD de rap şarkıcısı halka silah dağıttı ve özerklik ilan etmeye kalktılar. ABD başkanı New York’a gelirse ordu ile gelsin yoksa burada güvende olmaz dediler ve bunların hepsini halka barış huzur adalet diye sözde sanatçılar ve STK’lar yaptı.

 

 

Değerli dostlar modern terörizm elinde silah olan gruplardan daha tehlikelidir. Unutmayın ki biz bize sahip çıkmaz isek , yanımizda ki kardeşimizi , devletimizi ve dünya üzerinde kıblesi belli olan Âlemi İslami muhafaza etmek için doğrudan veya dolaylı mücadele etmez isek kurt girmiş bir çınar gibi içten içe çürüyüp gideriz..

 

SAYGILAR…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM