Muhalefet Neden Bunu Yapıyor

Muhalefet Neden Bunu Yapıyor

Bir ülkede farklı görüşlere sahip bir çok grup , parti vs olabilir sonuçta fikir özgürlüğü esastır. Bir grup iktidar olur diğeri muhalefet ve amaç ise her kesim için ülke menfaatidir. Muhalefet iktidar olamadığı için başta ki partiyi kıskanabilir ve bu yüzden aslı astarı olmayan iftiralar yalanlar halkı kışkırtıcı şeyler sergiler. Doğru bir davranış olmamasının yanında koltuk sevdası uğruna yapılan bu eylemler bir nebze kabul edilebilir. Ülkemizde olan olayları bir düşünelim. Küresel bir kaos ortamında bütün görüşler , fikiler bir kenara bırakılır ve bütün eller bu felaket için birleşir ,tabi KÜRESEL FELAKET DOĞAL İSE. Ulusal çapta bütün kurumlar koordine bir şekilde salgın ile mücadele ederken , muhalefet ve uzantı kurumlar kara propaganda için yine sahnede. Sosyal medyada aslı astarı olmayan iftiralar , halkın duyguları ile oynarayarak kin ve nefret ortamı oluşturma. Peki bu felaket ortamında neden muhalefet bu tür politika izliyor. İktidar hırsı için mi diye düşünüyorum , halkın güveni bu şekilde kaos ortamında kazanılmaz yani bu kin ve nefret politikası bazen kendi yandaşlarını bile çileden çıkarır duruma geliyor. Peki iktidar olma hırsa değil ise muhalefetin amacı ne ?

Politik olaylara bakış açımız evimizin küçük penceresinden olduğu müddetçe hiçbir zaman neyin ne olduğu tam olarak anlamayacaz. Hadi çıkalım evden ve olaylara öyle bakalım.

Küresel felaketten önce ABD süper güç konumundaydı. İlk başta Çinde korku yaratan virüs sonra Avrupa yı üst seçti şimdi de ABD’yi. Sistemler çökme aşamasına geldi kriz üstüne kriz , ekonomik çalkalanma , içsiz kalan binler , sağlık alanında yetersizlik ve tam kaos ortamı. ABD bir çok ülkede ki askerlerini geri çekmek zorunda kaldı ve adı anılınca insanların dizinin titrediği ABD çaresiz bir durumda. Küresel güç dengesi şu an doğu bloğuna kaymış gibi görünüyor. Rusya sert tedbirler ile felaketi az zararla ağlatma niyetinde , Çin yavaş yavaş normale dönmeye başladı ve kara bile geçme yönünde adımlar atıyor. Düşünsenize düzensiz içinde bir Avrupa , kaos ve kriz ortamında bir ABD. Diğer tarafta yeni ticaret yollarına hakim bir doğu bloğu ve yükselen devletler. Bu devletlerden biri de Türkiye. Hem yeni ipek yolu hem sıcak denizler hemde boğalar açısından doğu bloğuda kritik bir yere sahip bir ülke Türkiye. Türkiye’nin bu süreci düzen ve sistemli atlatmaması lazım ki doğu bloğu güç kaybetsin. Peki her gün karalama ile politika güdenler neyi amaçlıyor bir düşünün. Türkiye’yi içerden kargaşa ile rahat bırakmayanlar Çin içinde bir plan düşündüler sanırım. Virüs ilk olarak orda ortaya çıktığı zarar gören diğer ülkeler çine tazminat davası açacak gibi duruyor ve ilk kıvılcımı ABD ‘nin Missouri eyaleti yaktı. Salgın için Çin’i suçlayan eyalet Çin Hükümetine dava açtı. Hem Türkiye planı hemde Çin planı tutar mı işe yarar mı zaman gösterecek ama birinin çok ciddi bir şekilde şu soruyu sorması lazım. Muhalefet bunları neden yapıyor ?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Öncelikle emeğine sağlık abicim, sorunun doğru cevabı ne bilmiyorum ama, tarihte de olduğu gibi hala birileri birilerinin maşası olduğunu düşünüyorum..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM