Mutlu bir yuvanın mimarı kadınlardır

Mutlu bir yuvanın mimarı kadınlardır

 

Kahramanmaraş Mimarlar Odası VI. Dönem Yönetim Kurulu 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlama mesajına Samsun’da gerçekleşen üzücü olayı kınayarak başlayan Kahramanmaraş Mimarlar Odası VI. Dönem Yönetim Kurulu; Samsun’da çocuğunun gözü önünde gerçekleşen saldırının asla kabul edilemez olduğu vurgulandı. Dünya kadınlar gününü kutlamaya hazırlanan günün arifesindeki üzücü olayın son olması temennisinde bulunuldu.

Kadınların bu topraklarda ve gönül coğrafyalarında her zaman baş tacı edildiğinin altı çizilen mesajda Kahramanmaraş Mimarlar Odası VI. Dönem Yönetim Kurulu şu ifadelere yer verdi;  “Eğer kadın mutluysa ülke de mutludur. Eğer kadın umut içindeyse, o ülke de umut içindedir. Kadınlarını dışlayan, ikinci sınıf muamele yapan ülkeler asla ilerleyemezler. Ülkemizde; kadın ve erkeğin toplumun iki eşit yarısı olduğuna inanan bir gelenekten geliyoruz. Cinsiyetler arası adaleti şiar edinen bir dinin mensupları olarak kadın ve erkeğin karşılıklı adalet ve hakkaniyet içinde yeryüzünü birlikte imar edeceğine inanıyoruz. Kadınların toplumsal ve siyasal yaşama etkin katılımının gelişmişliğin ve çağdaşlığın önemli göstergelerinden biridir.

Kadınlarımız, şefkatin, hoşgörünün ve merhametin yegâne karşılığıdır. Fedakârca çalışarak hem çocuklarını yetiştiren, hem de aile bütçesine destek olmak için kendinden ödün vererek çalışan kadınlarımızın sorunlarının paylaşılması konusunda Kahramanmaraş Mimarlar Odası olarak her zaman yanlarındayız, her fırsatta kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yapılmasından yanayız. Dünden bugüne toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer alan, her şartta fedakarlıklarını esirgemeyen kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyor tüm kadınlarımıza sağlık, mutluluk ve başarılar diliyoruz”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM