ŞAŞIRDIK MI ? HAYIR !

ŞAŞIRDIK MI ? HAYIR !

Fransa’da ilk önce camiye giren güvenlik güçleri daha sonra da Hz.Peygamber’e hakaret içerikli karikatürün bir binaya yansıtılmasına karşı tepkiler çığ gibi büyüyor. Bu ve buna benzer olayları bu coğrafyada daha önce de gördük , yani pek şaşılacak bir durum söz konusu değil.

 

 

Peki bu olaylar üzerine ne düşünmeli ve nasıl hareket etmeliyiz ? 

 

Bizim hiçbir zaman batı halkı ile sorunumuz olmadı ve olmayacak. Binlerce müslümanın ve karışıklıklı saygı içinde olduğumuz gayri müslim halka karşı bir düşmanlığımız yok. Bizler adaleti savunmak için ırk din dil ayrımı yerine zarar veren kim ve zarar gören kim düsturu ile hareket etmeliyiz. Bu çirkin ve kabul edilemez olayın müsebbibi gayesine İslam düşmanlığını koyan sözde hükümetlerdir. Onlara karşı tepkimizi tabiki koyacaz ama bu tepki mantık ve adalet çerçevesinde olmalıdır. Mantık ve adalet yerine öfke ile kontrolsüz bir eylem planı içerisinde bulunursak emin olun ki onların ekmeğine yağ sürmüş oluruz. 

 

Nasıl mı ? 

 

Tek başına camide onlarca müslümanı şehit eden bir alçak vardı Yeni Zelanda’da hatırladınız mı ? Bu saldırıdan sonra Alem-i İslâm’ın her yerinden tepkiler çığ gibi büyüdü ve bazı medya organlarında Hıristiyan terörü diye manşetler atıldı. Ben buna karşı tepkimi ortaya koydum ama bu yanlış devam etti. Bir terör olayını bir dinle bağdaştırmak kötü sonuçlar doğurabilirdi ve öylede oldu. Olayın üzerinden kısa bir süre sonra DEAŞ bir kilise baskınına karıştı ve masum Hıristiyanlar katledildi. O ölen insanların kanı bunu kaşıyan herkesin üzerine bulaşmıştır. Aynı senaryo 2000 li yılların başında bazı sözde cemaatler kışkırtılarak islamfobi algısı heryere sirayet ettirildi. 

 

11 Eylül yalanı ile sözde İslam’ı savunan El Kaide gibi örgütler finanse edilerek Ortadoğu kan gölüne çevrildi. 

 

Fransa’da ki bu olay sözde İslam’ı savunan örgülerin elini güçlendirecek ve batı İslam’a karşı önyargılı olup bunu piyasaya süren devlet yapılanmalarına karşı güven tazeleyerek hem orada hemde İslam coğrafyasında isteği gibi at koşturacak. 

 

Değerli okurlar her yerde dolaşan kininizi diri tutun söylemi ile değil İMANINIZI DİRİ TUTUN söylemi ile hareket etmeliyiz. Yüce Allah kitabında bir kavme olan kininiz size adaletsizliğe sevketmesin diye buyuruyor. Oyuna gelmeyelim ve öfkemiz asla aklımızı gölgelemesin…

 

 

 

SAYGILAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Batı halkıyla sıkıntımız yok diyorsunuz gayette var bencee daeşe destek vermiyorum fakat ne yapalım yani yaptıklarına da sessiz mi kalalımm

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM