SEKÜLER ALGI

SEKÜLER ALGI

Türkiye son bir kaç gündür yine taciz ve tecavüz konuları ile meşgul. Sözde tarikat şeyhi biri on iki yaşında bir kız çocuğuna taciz şüphesi ile gözaltına alınmış ve itiraf üzerine tutaklama gerçekleştirilmişti. Bu konularda net bir tavır ile bu ve bunun gibi adilerin en ağır şekilde ceza alması taraftarıyım. Bu suç sadece o küçük çocuğa karşı değil bütün insani değerlere karşı işlenmiş bir suçtur ve bunun cezası en ağır şekilde verilmelidir. Ama bu konuların asla siyasi bir malzeme yapılması taraftarı değilim ve etik de bulmuyorum. Tartışma programlarında dikkat ederseniz bu şahsın isminden daha çok tarikat kelimesi zikrediliyor. Bazı medya organlarında kim bu tarikatlar , devlete yakınlığı nedir , devlet bu grupları neden koruyor , oy için din sömürüsü gibi bir çok gereksiz ve art niyetli söylemler zikrediliyor. Bu olayların ışığında bütün dini gruplar planlı bir şekilde hedef gösteren seküler sistem 28 Şubat’ın irtica geliyor yalanına birebir benzer bir politika yürütüyor.

 

Peki ne gibi algılar ile ne hedefleniyor ?

 

Buna benzer gayri ahlaki olaylar ile dini gruplar hedef gösterilerek karalama kampanyası.

 

Devlet içine sızan tarikat mensuplari devleti yıkacak, bizi Arabistan’a benzetecek algısı ile batının uyguladığı İslamafobi benzeri bir eylem planını ulusal bazda yürütme çabası.

 

İnanç sisteminin zararlı olduğu fikri ile bu grupları kutuplaştırma.

 

Bu ve benzeri bir çok madde yazabilirsiniz.

 

Bir siyasi partide böyle bir olay yaşanınca kişinin kendi suçudur partisi bu konuda zan altında bırakılmaz diyeceksin , hücre evlerinde baroya bağlı teröristler yakalanınca bu şahsı suçtur diyip geri cekileceksin , bir medya kuruluşu yurtdışı destekli olunca Liberal diyeceksin , dini değerlere hakaretler edenler için fikir özgürlüğü diyeceksin ama bu olaylar dini gruplar içinde yaşanınca tarikatlar sapık tarikatlar terörist diyeceksin. Bu konuları siyasi rant malzemesi yapan kim varsa planlı olarak inanç temeline zarar vermek gayesindedir.

 

28 Şubat’ın sahte şeyhleri ile ortalığı karıştıran ve irtica yalanı ile dini grupları itibarsızlaştırma yoluna giden bütün kesimler şu an bu ahlaksız olayı siyasi rant malzemesi haline getirip aynı senaryoyu uygulama çabasındadır.

 

Bir suç karşında cezalandırma eğer suçlu şahıs ise şahsa , eğer bu suça çanak tutanlar varsa onlara verilmelidir.

 

Tarikatlar vesayeti yalanı ile yola çıkanlar , baroların , vesayet medyasının ve zamanında devlete parmak sallayan ticaret odalarının bu ülkeye ne kadar zarar verdiğine baksın.

 

 

SAYGILAR…

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM