KMHABER
Akdeniz Bölgesinin Haber Sitesi

 • DOLAR
  7,6282
 • EURO
  8,9084
 • ALTIN
  458,75
 • BIST
  1,1672
Selena Gomez mobil oyununa benzemesi nedeniyle 10 milyon dolarlık dava açtı

Selena Gomez mobil oyununa benzemesi nedeniyle 10 milyon dolarlık dava açtı

Başka bir ünlü, benzerliklerini çalmak için bir oyun dava ediyor. Bu kez Selena Gomez, mobil ünvanın yapımcılarına karşı, Kim Kardashian, Taylor Swift ve David Beckham da dahil olmak üzere diğer ünlülerin benzerliğini kullanan ve izinleri olmadan 10 milyon dolarlık bir dava başlatıyor.

Söz konusu oyun, Forever Forever – Stil Oyunu, şimdi Apple’ın App Store’dan kaybolduğu görülüyor. Sadece insanlardan para sülük etmek için yaratılmış tipik bir mobil başlık. Oyuncular, “elmas” adlı oyun içi para birimi satın alırlar, ünlüler ile alışveriş çılgınlığı yapmaya giderlerdi, bu da 0,99 ila 100 dolar arasındaydı.

“Kardashian, Gigi, Beyonce, Taylor ve daha fazlası moda tavsiyelerinizi bırakıp isteyecek,” diyor. Kullanıcılar ayrıca “Leo, Justin, Zac veya Messi gibi seksi iri parçalarını dökebilirler.”

Gomez, oyundaki iddia edilen görüntüsünün istisnasını aldı – söz konusu görüntü, 2015 Flare dergisi kapak çekimlerinden kopyalanmış gibi görünüyor. Şu anda Guangzhou Feidong Software Technology Co. ve İngiliz şirketi MutantBox Interactive Limited’in benzerliğini izinsiz kullandıkları için dava ediyor.

Yasal belge, Gomez’in marka onayları için “milyonlarca dolar” ödendiğini ve imajının böyle gölgeli bir oyunda görünmesine asla izin vermeyeceğini belirtiyor.

“Ayrıca, istenirse, Gomez, Oyun için hayali harcamaları finanse etmek ve özelliklerin kilidini açmak için kullanıcılarını oyun içi satın alımlar yapmaya 9999 $ kadar tutarda cezbetmenin hoş olmayan uygulamasına dayanan Oyun için böyle bir kullanımı kabul ederdi. , ”, Sonsuza Kadar Kıyafetleri“ hata bilmeli ”olarak tanımlayan ve“ 5 üzerinden 3.5 yıldız olarak derecelendirilen ”bir takım okur.

Bu, ünlülerin benzerliklerini izinsiz kullanmak için ilk kez bir dava açmadı. En ünlü dava , 2014 yılında GTA V’nin yapımcılarına dava açan Lindsay Lohan , 2016’da reddedilen ve 2018’de tekrar değiştirilen bir şikayetin görüldüğü bir dava .

2017’de Gears of War yaratıcıları, Cole Train karakterinin rızasını almadan benzerliğini kullandığını iddia eden eski Philadelphia Eagles futbol oyuncusu Lenwood Hamilton tarafından dava edildi. Microsoft Studios ve diğer sanıklara geçen Eylül’de özet yargılama hakkı verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM