KMHABER
Akdeniz Bölgesinin Haber Sitesi

 • DOLAR
  7,6282
 • EURO
  8,9214
 • ALTIN
  458,53
 • BIST
  1,1673
SkyCell, ilaçların taşınması için akıllı kaplar ve analizler için 62 milyon dolar topladı

SkyCell, ilaçların taşınması için akıllı kaplar ve analizler için 62 milyon dolar topladı

Son aylarda insan seyahati ciddi şekilde kısıtlanmış olsa da, malların hareketi sürekli bir öncelik olarak kalmıştır – ve bazı durumlarda daha da acil hale gelmiştir. Bugün, İsviçre’den bir donanım inşa eden ve özellikle bir ilaç – ilaç – taşımak için tasarlanmış bir lojistik ağı işleten bir girişim, büyümesini hızlandırmak için önemli bir tur duyurdu.

SkyCell  – sıkı sıcaklıklarda, nem seviyelerinde ve titreşim seviyelerinde tutulması gereken ilaçların sürekli koşullarını korumak için yazılımla çalışan bir “akıllı containters” tasarımcısı ve bu da ilaçları dünya çapında ilaç adına taşımak için kullanılıyor şirketler – bugün duyuruyor. büyüme finansmanı için 62 milyon dolar topladı.

Bu son tur, sağlık yatırımcısı MVM Partners tarafından yönetilmeye başlandı, aynı zamanda ismini vermeyi reddeden bir İsviçre sigorta şirketi olan aile ofisleri ve önceki yatırımcıların İsviçre Girişimciler Fonu (Credit Suisse ve UBS tarafından yönetiliyor) ve BCGE Bankanın büyüme fonu.

Şirket, 2012 İsviçre’de Richard Ettl ve Nico Ros’un büyük İsviçre ilaç devlerinden biri için bir depolama tesisi tasarlamakla görevlendirildiği zaman kuruldu. Projeyi denetlemekten sorumlu yönetici, yaptıkları işin potansiyel olarak nakliye konteynırlarına uygulanabileceğini ve böylece SkyCell’in doğduğunu beyin fırtınası yaptı.

Bugün Ettl (CEO CTO iken Ros CTO’dur), bir röportajda şirketin şu anda dünyanın en büyük ilaç şirketlerinden sekiziyle çalıştığını ve yedisi ile doğrulama denemelerinde olduğunu söyledi. Bunlar, ürünlerini dünya çapında taşımak için SkyCell’in 22.000 hava kargo paletinden oluşan ağını kullanıyor.

Yeni sermaye, özellikle ABD ve Asya’da bu erişimi daha da genişletmek ve filosunu iki katına çıkarmak ve küresel olarak en büyük ilaç nakliye şirketi olmak için kullanılacak. Dünyadaki en çok satan 50 ilacın 30’unun sıcaklığa duyarlı olması (ve en çok satanlardan biri olan artrit ilacı Humira’nın bazı jenerik ilaçları  şimdi ortaya çıkıyor), bu büyük bir fırsat yaratıyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, SkyCell’in müşterilerinin birçoğu COVID-19 ilaçları üzerinde çalışıyor, Ettl, semptomların hafifletilmesine yardımcı olması veya potansiyel olarak virüsü aşılamak veya ortadan kaldırmak için hazır olduğunu ve bu nedenle ihtiyaç duydukları yere ilaç almada rol oynamaya hazır olduğunu söyledi. olmak.

“Geliştirilmiş bir aşı olması durumunda iyi konumdayız. Bunları şu anda geliştiren altı ilaç şirketinden dördü müşterilerimizdir, bu nedenle bir şey taşıyabilme ihtimalimiz yüksektir ”dedi.

Şimdilik, SkyCell’in, insanların aynı anda diğer viral enfeksiyonlara yakalanmadığından emin olmak için grip aşısı gibi salgın ile ilgili “destekleyici” ilaçların taşınmasına yardımcı olduğunu söyledi.

SkyCell değerlemesini açıklamıyor ancak bunun yüz milyonlarca dolar olduğunu anlıyoruz. Şirket bundan önce 36 milyon dolarlık özkaynak ve borç topladı ve şimdi toplam dış finansman 98 milyon dolara ulaştı.

Yılda yaklaşık 2.8 milyar dolar değerinde olduğu ve her yıl% 15 ila% 20 arasında büyüyen bir pazarda, ilaç taşımacılığına odaklanan bir dizi nakliye şirketi var. Bunlar sadece nakliye şirketlerini değil, genellikle üçüncü şahıslardan konteynır satın alan havayolu şirketlerini de içerir. (Ve biraz daha bağlam için, rakiplerinin, Envirotainer biri oldu edinilen 2918 yılında 1 milyar $ için; başka ederken, CSAFE, önemli ölçüde daha fazla fon yükseltti.)

Ancak pazarda neredeyse hiç yenilik yoktu ve çoğu ilaç şirketi, ilaçların nereye gittiğine bağlı olarak% 4 ile% 12 arasında başarısızlık oranlarını hesaba kattı.

SkyCell ile önemli bir farklılaştırıcı, 60 santigrat dereceye kadar veya 10 santigrat dereceye kadar düşük sıcaklıklara dayanabilen ve A’dan B’ye hareketlerini daha iyi izlemek için bunları izleyen kaplarıdır.

Bunlar pazara, görevlilerin yalnızca geçmişte olduğu gibi kısmen de olsa, bugün olduğu kadar baskı yapmayan 40 dereceye kadar olan sıcaklıklar için yalıtımı garanti edebildiği (ve bazılarının hala yapabildiği) bir zamanda geldi. Dünyadaki sıcaklıkların artması ve kısmen de ilaçların artan sofistike olması nedeniyle.

Ettl, “Aşırı sıcaklıkların [düşünülmesi gereken] gün sayısının arttığını tespit ettik.” Dedi. “Geçen yıl, ülke ağımızda 40 dereceden daha sıcak olduğu 30 gün geçirdik.”

Konteynırların üstünde, SkyCell, lojistik endüstrisindeki modern şirketlerin günümüzde nasıl çalıştığını ve paketler için en iyi rotayı optimize etmek için bir parçası olan ve büyük veri analitiğine giren bir yazılım platformu oluşturdu.

Düşündüğü koşullar sadece sıcaklık, nem ve titreşim ile ilgili bariz olanları değil, aynı zamanda mesafe ve seyahat süresinin yanı sıra toplam karbon emisyonlarını da içerir. SkyCell, arıza oranının% 0,1’den daha düşük bir seviyede ortaya çıktığını ve CO2 emisyonlarının tipik bir gönderide neredeyse yarı yarıya azaldığını iddia ediyor.

Şirket, donanım ve yazılımın birlikte yaklaşık 100 patent kapsamında olduğunu söylüyor.

HABER:Yunus Emre Uzun

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM