KMHABER
Akdeniz Bölgesinin Haber Sitesi

 • DOLAR
  6,8099
  %0,56
 • EURO
  7,4965
  %0,49
 • ALTIN
  377,15
  %1,34
 • BIST
  8,3441
  %0,45
SOYSUZ PLAN

SOYSUZ PLAN

Türkiye 12 Nisan günü akşamı hareketli bir zaman geçirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hafta sonu geçerli olan sokağa çıkma yasağı kararından sonra sokaklarda oluşan kalabalığın sorumlusu benim Cumhurbaşkanım beni affetsin ama görevimden istifa ediyorum diye açıklama yaptı.

O andan itibaren sosyal medya twit yağmuruna tutuldu. Dünya sıralamasına giren hastaglerde Sayın Soylu ya destek mesajları yağdı ama bir yandan da muhalif kanatta sevinç sloganları atıldı. İlerleyen saatlerde Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifayı kabul etmediği ve Süleyman Soylu’nun görevinin başında olduğu haberi herkesin içine su serpti ama süreç üzerinde dikkat edilmesi gereken mühim bir süreç.

Dikkat edilmesi gereken husus 64 milyon kişiye 2 günlük yasak gelmişti ve sokağa yaklaşık 250 bin kişinin çıktığı düşünülüyor. Görüntülerden izlediğim kadarıyla yok alkol yok sigara ve çerez sayılacak bir çok alışveriş ve bunun akabinde temel ihtiyaç alanların da sanki iki hafta olacakmış gibi erzak alması düşündürücü.

Yoksa insanlar sanki yasak uzayacakmış da madur olmamaları adına birileri mi fısıldadı. Hergün platformlarda sokağa çıkma yasağı olsun diye çığırkanlık yapanlar 2 günlük yasağın uzayacağı yönünde dedikodu mu yaydı , bence bunun düşünüşmesi ve araştırma yapılması lazım. Fetö kanadının da daha önce Sayın Soylu’nun istifa etmesi lazım gibi mesajları bu durumun tesadüfen veya yanlış bir politikanın sonucu değil de planlı ve operasyon gibi gözüküyor.

Biz Cumhurbaşkanı yanlız değildir ve olmayacaktır dedikçe onlar Cumhurbaşkanı’nın kolunu kanadını kırma çabasındalar. Sayın Cumhurbaşkanı’na direkt olarak etki edemeyenler yanında ki ve güvendiği kişiler ile uğraşıyor.

Süleyman Soylu hem terör örgütlerine karşı yürüttüğü operasyonlar hemde belediye bünyelerine sıkı takip içinde olduğu için bir numaralı hedef konumuna geldi. Cumhurbaşkanı küresel bazda Süleyman Soylu ise ulusal bazda ipleri sıkınca bazı kesimin zoruna gitti. Ne Süleyman Soylu ne de başka bir bakanı kimseye yedirmeyiz…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM