KMHABER
Akdeniz Bölgesinin Haber Sitesi

 • DOLAR
  7,6282
 • EURO
  8,9084
 • ALTIN
  458,75
 • BIST
  1,1672
SpaceX’in 3D yazıcı tedarikçisi Velo3D 28 milyon dolar topladı

SpaceX’in 3D yazıcı tedarikçisi Velo3D 28 milyon dolar topladı

Küresel üretimin önemli bir kısmını kapatmayı başaran dünya çapında bir pandeminin ortasında para toplamaya rağmen, metal kompozit 3D baskı teknolojisinin geliştiricisi Velo3D , 28 milyon dolarlık bir fon toplamayı başardı.

Buller, son on beş ay içinde şirketin 29 milyon dolarlık rezervasyon ve 50 milyon dolarlık gelir elde ettiğini söyledi. Ve imalat endüstrisindeki teknik olarak en zorlu sözleşmelerden birine inmeyi başardı – dünyanın en başarılı yeni özel roket şirketi SpaceX’den başka 3B yazıcılar sağladı.

Buller, “Ürünümüzü kullanan ve üretim çözümümüzü kullanarak parçaları üretime geçiren ilk müşterilerle tohumları yaratıyoruz” diyor.

Buller, şirketin 3D yazıcılarını kullanarak endüstriyel ölçekte üretime ulaşmak basit. Velo3D yazıcılarını iki şekilde sunar. Her iki şirket de özel 3D yazıcıları satın alabilir ve tasarım yazılımını şirketten lisanslayabilir veya yazıcı ve yazılım için tek bir paket halinde ödeme yapabilir.

Şirketin sunduğu değer teklifi, TNSC ile birlikte Malezya enerji devi Petronus’un risk sermayesi yatırım kolu olan yeni yatırımcı Piva’yı çekmek için yeterliydi. Önceki yatırımcılar Bessemer Yatırım Ortakları, Oyun Alanı ve Khosla Ventures şirket finansmana da katıldığını söyledi.

Yeni fon ile Velo3D, toplam 138 milyon dolar finansman sağladı. Şirket, yeni sermayenin daha fazla alaşım, gelişmiş donanım ve yazılım yetenekleri ve makine seçeneklerini içerecek şekilde ürün portföyünü genişletmek için kullanılacağını söyledi. Yeni nakit ile şirket, 2022 yılı ortalarında sürdürülebilir kârlılığa ulaşmayı bekliyor.

3D baskılı metal pazarındaki üç şirket, Desktop Metal ile hâkimiyet için yarışıyor ;XJet; ve MarkForged endüstriyel üretim pazarının bir parçası için rekabet ediyor. Velo3D’yi diğer metal 3D yazıcı üreticilerinden ayıran şey, şirketin kalite güvence yazılımı ve hizmetleridir.

“Bir biz oldukça etkilendiler bu şirkette aradılar s,” Ricardo Angel PIVA başkanı ve GE Ventures eski bir yönetim müdürü söyledi. “Geliştirdikleri teknoloji beni çok etkiledi. Gerçekten kullanımı kolay bir tasarım yazılım aracına sahiptiler [ve] bu gerçekten derin kalite kontrol ve güvence bileşenine sahiptiler. ”

Kalite kontrol ve güvence yetenekleri, en büyük müşterisi SpaceX’i açan şirket için büyük önem taşıyan iki özellikti.

“SpaceX, mevcut teknikleri kullanarak üretimde çok önemli sorunlar yaşadıkları belirli bir bileşen için bizi kullanmaya başladı” dedi Buller. “SpaceX motor üretimi için 3D baskı kullanıyor… Yıldız gemisinden gelecek nesil motorları tasarlarken… üretemedikleri bazı bileşenler vardı [ve] zaman içinde sistemimize gittikçe daha fazla bileşen kaydırdılar. ”

HABER:Yunus Emre Uzun

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM