Temiz ve Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmak

Güzel bir cilde sahip olmanın yollarını sürekli olarak arayıp duruyoruz.

  • 10 Haziran 2019 15:45
  • A
  • A

Sağlıklı ve Temiz bir cilde nasıl sahip olurum, bakımlı bir cilde sahip olmanın yolları, yüz temizliği nasıl yapılmalı, cilt bakımı nasıl yapılır gibi sorulara cevap vermek için bu yazımı yazıyorum.


Bakımlı Bir Cilde Nasıl Sahip Olurum ?

Sorunun cevabı içinde saklı gibi klişe bir cümle kurmak istemiyorum. Yapmanız gereken bir kaç temel adımı bu yazımda sizlere bahsedeceğim. Bu basit adımları yapmanız gereken saat ise gece yatmadan önce! Herkes gün içerisinde yaptığı bakımlar ile yüzü yorduğunun farkında değil şimdi geçelim adımlara..

1-) Günün Yorgunluğundan ve Yüzünüzdeki kimyasallardan Arının

Gün içinde yüzümüz tek kapatamadığımız kısım olduğundan hem kirleniyor hemde kullandığımız makyaj ürünleri ve kimyasallardan dolayı yüzümüz yeterince yıpranıyor. Su iyi bir temizleme aracı olsada yetersiz kaldığı noktalar var. Yüzümüzü kimyasallardan iyice temizleyip, arındırdıktan sonra güzelce yıkamak (Ilık Su İle) daha sonrasında güzelce normal suda yüzümüzü durulamak hem sizi rahatlatacak hemde yüzünüzü. Bu aşamada yüzünü hafif nemli bırakmanızı öneririm tam kurulamak yüzünüzü tam olarak rahatlatmayacaktır. Hafif nemli bırakmanız yüzünüzün ihtiyacı olan nemi doğal olarak karşılamasını sağlayacaktır.


2-) Gece Yüz Bakımı 

Yüzümüz biraz rahatladıktan sonra cildinize biraz ilgi göstermeniz gerekecek. Sevgiye yüzünüzünde ihtiyacı var onu sevin! Yüzünüze ilgi gösterin doğal nemlendiriciler yada temizleyici, tonik kullanarak yüzünüze masaj yapın bu cildinizi rahatlatacaktır. Sizede günün yorgunluğunu unutturacak olan bu madde uygulandıktan sonra hem rahat bir uyku hemde uyandığınızda güzel bir yüz ile aynada karşılaşmanızı sağlayacaktır.

3-)Bakımlı Bir Cilt İçin Peeling ve Maske Uygulaması

Düzenli olarak peeling ve maske kulanımı bu ikilinin ayrılmaz gücünden bahsetmek istiyorum. Tabi bu ikili için sürekli olarak yapılan bir yanlış kullanımdan hemen bahsetmek istiyorum. 2 günde bir 3 günde bir abartmıyorum her akşam maske yapan, peeling uygulayan kişilere rast geldim bu kişiler sürekeli olarak tahriş olan yüzlerinden artan sivilcelerinden bahsederler ve bu kişileri hemen anlarsınız zaten. Peeling uygulaması yaparken sivilceli bölgelerde uygulama yapmak o sivilcelerin (cilt yapısından yapısına etkisi değişiklik gösterebilir) yayılmasına artmasına kimi zaman daha çirkin görünmelerine sebep olabilir. Bu durumlarda cildinize uygun peeling ve maske seçmenizi öneririm. Bunu kendiniz daha iyi bilirsiniz. Peeling uygulamasını ve maske uygulamasını haftada bir yapmanız gerekiyor. Bu rutinin yanı sıra peeling uygulaması yaparken yüzünüze masaj yaparak yaymanızı dairesel hareketler ile uygulamanızı öneriyorum. Maske uygulaması yaparkende aynı şekilde uygulamanızı ve yaymanızı tavsiye ediyorum. Bu uygulamaları dediğim gibi haftada bir yapmanız cildinizin tahriş olmasını önleyecektir.


Bakımlı ve Güzel Bir Cilde Nasıl Sahip Olurum ? sorusunun temel 3 anahtarını sizle paylaştığım bu yazımızı umarım keyifle okumuşsunuzdur. Sizlere faydalı olması dileği ile. Unutmayın yüzümüz her gün onlarca dengesiz hava, toz, duman, kir, pis vb. gibi etmenler ile tek başına mücadele etmektedir. Özellikle bu kış aylarında el ve yüz bakımına dikkat etmeniz gerekmektedir. Güzel bir cilde sahip olmanız dileği ile mutluluklar..


Kaynak: http://modavemakyaj.com/

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.