ÜLKEMİN ÜÇ SANCAĞI (1)

ÜLKEMİN ÜÇ SANCAĞI (1)

Günümüzde artık eski zamanlarda ki gibi işgal, toprak genişletme gibi durum olmuyor. Yeni çağ savaşları sistemsel işgalle değerlendirilmeli. 

 

Bir ülkeye sistemsel işgalle ele geçirmek isteyenlerin saldıracağı üç sancak vardır. 

 

Bunlar;

 

*Siyaset Sancağı

*Ekonomi Sancağı

*Gençlik Sancağı

 

Bu yazı dizisinde ilk önce ülkemizin siyaset sancağı ve maruz kaldığı saldırılar üzerinde duracağız. 

 

Siyaset sancağı Cumhuriyetin ilanından bu yana bir çok saldırıya maruz kaldı. Askeri darbeyle vesayet odakları ile yıpratıldı. Son yirmi yılda bir çok koç başı kaleye girip sancağı teslim almaya çalıştı. Sincan’da tankların yürümesi , gezi parkı ihaneti , 17-25 Aralık olayları , 15 Temmuz hain darbe girişimi siyaset sancağının kapısını kırmaya çalışan birer koç başıydı. Sayın Cumhurbaşkanımız ve dava arkadaşları bu sancağı can siperana savunuyorlar ama uğraştıkları sadece dışarıda ki koç başları değil içerde ki İrlanda’lılar da. Özellikle muhalif kanadın devlet bekasıdan ziyade güç sahiplerinin SÖZCÜlügüne soyunması ve terör örgütü taşeronlarını meşrulaştırma çabası. 

 

Siyaset sancağı ağır saldırı altında ve sadece devletin yanındayız demekle yanında olmuyoruz. Hani muhalif bir şair yıllar sonra Abdülhamid için “bizim en büyük hatamız Abdülhamit’i anlamamaktı.” demişti. Biz bu hataya düşmemek için kendi menfaatlerimiz ile düşünmek yerine hem devlet bekası hemde İslâm’i hayata göre düşünmek gerek. 

 

Bir düşünün değerli kardeşlerim hangi devlet uyuşturucu ile vesayet ile terör örgütleri ile  ve İslam düşmanlığı ile bu kadar mücadele etti. 20. YY ın son yıllarında siyaset sancağının muhafızı rahmetli Erbakan’a sahip çıkmadık ve başımıza neler geldi bir düşünün. 

 

Siyaset sancağı ülkenin önemli bir kapısı ve bize düşen can pahasına bu sancağı savunmak. 

 

Diğer iki sancağı diğer bir sonra ki yazılarımızda dilimiz döndüğünce değinecek ve size aktarmaya çalışacağız. 

 

SAYGILAR…

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM