KMHABER
Akdeniz Bölgesinin Haber Sitesi

 • DOLAR
  7,6282
 • EURO
  8,9214
 • ALTIN
  458,53
 • BIST
  1,1673
‘Uncharted’, karantinadan mükemmel bir dünya yürüyüşü molasıdır

‘Uncharted’, karantinadan mükemmel bir dünya yürüyüşü molasıdır

Dürüst olmak gerekirse, neden coronavirus karantinasından önce Uncharted serisine hiç girmediğimden emin değilim . Birinin ne zaman piyasaya sürüldüğünü her zaman fark eder ve kendi kendime, “Bu seriyi denemeliyim, eğlenceli görünüyor” ve daha sonra aslında, bildiğiniz gibi, satın alma motivasyonunu asla bulamazdım. Ama şimdi kilitlenme gerçekleşti, mazeretlerim bitti – Sony ile hem Uncharted Collection’ı (ilk üç oyunun remasterleri) hem de Uncharted 4: A Thief’s End’i ücretsiz olarak sunuyoruz . Oyunda her öldüğümde, tetiği daha erken çekmem gerektiğini biliyorum.

Uncharted serisi tek Nathan Drake, bir top-paça maceralarını izler, hazine-avcılık rapscallion (eğer ediyorum ama Nolan North tarafından dile Nathan’ın Fillion olduğuna yemin .) Drake ünlü İngiliz kaşif Sir Francis Drake ve modern soyundan olan günü Indiana Jones. Pekala, Dr. Jones gibi değil. Nathan, zamanının çoğunu müze dışına atmaktan çok paha biçilmez eserler almaya harcıyor. Mesleğinin şüpheli yasallığına rağmen, Nathan Drake çok kahraman. Ve bu korkutucu ve belirsiz zamanlarda, iyi adamların tam olarak kim olduğunu bilmek güven vericidir.

Uncharted’ın mekaniği genellikle Assassin’s Creed serisi, Horizon Zero Dawn veya Star Wars: Fallen Order gibi bir aksiyon / macera başlığından beklediğim şeydir . Uncharted’in oyununun doğrusal doğası hoş bir rahatlamadır. Harita işlevinin tamamen olmaması, oyuncuları hain arazide gezinmek için kendi içgüdülerine güvenmeye zorlamak, özellikle mevcut dünya düzenimiz için uygun görünüyor. 

Yaramaz köpek

Bu karantina beni inanılmaz derecede bunalmış ve endişeli bıraktı – bu yüzden bana şu anda araştırmam için açık bir dünya haritası verirseniz, Assassin’s Creed Odyssey veya HZD’de olduğu gibi , sonunda yan sorgular ve sırları arayarak zamanımı boşa harcayacağım göstermek için birkaç başarı baubles dışında hiçbir şey. Ancak bu oyunda her zaman bir hedef vardır; bir yere gitmek için, bazıları harekete geçirmek için, bazıları ise ateş etmek için. Gerçek hayatımızın aksine, Uncharted’daki tünelin sonunda sonsuza dek bir ışık var .    

Dahası, bu oyunlar benim için dünyaya açılan bir pencere gibi davranıyor. Geçen haftalar boyunca aynı duvarlara bakarken Drake, Borneo’nun buharlı ormanlarından Güney Pasifik Nazi üslerini bir göz açıp kapamaya gizlemek için özgürce atlıyor. Bir dakika Türkiye Ulusal Galerisi’ne sızıyor, bir sonraki adım Nepal dağlarında sürülen bir trende araba ile mücadele ediyor. Zombiler ve iğrenç kardan adamlarla savaşmaya başlar. Genelde beni görmezden gelen bir kedim var.

Nathan Drake’in yüz maskesi taktığı tek zaman, Sahra’da macera yaparken kumu ağzından uzak tutmasıdır. Sürekli olarak hiçbiri sosyal mesafeyi kullanmayan insanlarla çevrilidir. Hatta el sıkışıyor

HABER:Yunus Emre UZUN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM